KONTAKT

Novatel Sp. z o.o.
ul. Turystyczna 1
43-155 Bieruń

Tel. +48 32 201 17 04
E-mail: novatel@novatel.pl


Biuro czynne:
pon - pt: 8:00 - 16:00

Głośnik aktywny VoIP IP SIP zenitel

Głosniki IP / VoIP / SIP od Zenitel

Głośnik Tubowy IP dzięki swojej solidnej i trwałej konstrukcji przeznaczony jest do stosowania w trudnych i wymagających warunkach. Posiada wbudowany 10W wzmacniacz mocy klasy D i zapewnia ciśnienie akustyczne do 116dB. Przeważnie stosowany jest do nagłaśniania miejsc oddalonych takich jak przejazdy kolejowe, skrzyżowania, tunele.

Głośnik aktywny IP obsługuje otwarte standardy i pracuje w systemach STENTOFON AlphaCom, STENTOFON Pulse, VINGTOR EXIGO, a także iPBX z wykorzystaniem protokołu SIP. Podczas pracy w trybie AlphaCom stacja obsługuje zaawansowane funkcje dostępne tylko w protokole STENTOFON CCoIP. Przykładowa funkcjonalność to wywołania grupowe i alarmowe, integracja z CCTV, priorytety wywołań, integracja z zewnętrznymi systemami zarządzania i bezpieczeństwa, a także sieciowanie systemów poprzez AlphaNet.

Skalowalność i łatwa rozbudowa

Głośnik Tubowy VoIP SIP jest indywidualnie monitorowany i adresowany. Dzięki umieszczeniu wzmacniacza w samym głośniku została wyeliminowana potrzeba instalacji centralnego wzmacniacza. Powoduje to łatwą instalację i rozbudowę systemu o kolejne głośniki. Komunikaty nagłośnieniowe mogą być wysyłane do grup głośników IP, podłączonych do sieci IP, niezależnie od ich lokalizacji geograficznej.

Głośnik Tubowy IP posiada 1 wyjście przekaźnikowe. Może być ono wykorzystane np. do otwierania drzwi lub aktywacji zewnętrznego sygnalizatora.

Dla zapewnienia maksymalnej dostępności urządzeń stacja obsługuje zaawansowane funkcje nadzorujące. Test linii wykryje uszkodzenie okablowania oraz elektroniki. Wynik testu raportowany jest w AlphaWeb, jak również do systemów zewnętrznych poprzez SNMP, Syslog, czy OPC.

Głośnik Tubowy IP jest idealnym rozwiązaniem przy tworzeniu “Mikro stref” nagłośnieniowych, w których chcemy nagłaśniać wybrane pomieszczenia np. windy, określone pomieszczenia, pokoje.

Głośnik podłączany jest bezpośrednio do sieci IP, co umożliwia instalacje w dowolnym miejscu na obiekcie w zasięgu sieci LAN.

Katalog

Głośniki IP / Głośniki ONVIF / Głośniki tubowe IP Katalog rozwiązań 2022 (pdf)

Pełna oferta produktów

Głośnik VoIP SIP